Hazard w Australii

Hazard sportowy jest powodem wielu podróży na całym świecie, a australijska debata w najbliższym czasie nie wykazuje żadnych oznak osłabienia. Wiele krajów dyskutuje, w jaki sposób hazard sportowy może wpłynąć na gospodarkę, a także inne jednostki, i wydaje się, że prawie codziennie pojawiają się nowe zasady i regulacje z każdego zakątka świata, aby kontrolować tę przestrzeń.

Australia zajmuje jedno z pierwszych miejsc w świecie, wśród państw zaangażowanych w hazard. Ponad 80% australijskich dorosłych angażuje się w hazard, który jest najwyższym odsetkiem hazardu na świecie. Liczba ta obejmuje około 4% dorosłej populacji, która gra w pudle raz w tygodniu, co stanowi około 62% rocznych wydatków na hazard mieszkańców.

W latach 2015-2016 dochody z hazardu stanowiły 7,7% dochodów z opodatkowania według stanu i terytorium. Przychody z gier hazardowych stanowiły 2,5% całkowitego przychodu państwa, gdy uwzględniono inne źródła dochodów.

Na stan 2018 roku powszechnie mówiono o narastającym uzależnieniu od hazardu w Australii. Straty hazardowe w tym kraju są rekordowo wysokie, gdy gracze stracili prawie 24 miliardy dolarów (18 mlrd$) w skali roku, według danych zebranych przez rząd stanu Queensland. Ponad połowa przegrała w pokerze lub automatach w pubach i klubach.

Australia ma więcej automatów do gier na osobę niż prawie każdy inny kraj, wynosi to około 200 000. To składa 20% światowych automatów pokerowych.

Jakie będą zmiany

Jeśli zalecenia zostaną zatwierdzone, gracze w Australii mogą zostać zamknięci za udzielanie informacji bukmacherom, a wcześniejsze drobne wykroczenia mogą zostać uznane za przestępstwa. W Australii powstałby także nowy organ ścigania, ogólnokrajowa komisja ds. Uczciwości sportowej (NSIC), która miałaby szeroką swobodę w wypełnianiu swoich obowiązków.

NSIC składałby się z agencji, które obejmowałyby Komisję Wywiadu Kryminalnego, Australijską Policję Federalną i Departament Spraw Wewnętrznych. Te organy byłyby w stanie zażądać elektronicznego nadzoru urzędników, sportowców i trenerów, którzy czują się zaangażowani w ustalanie meczów, nawet w celu przekazywania informacji poufnych.

Komisja nie miałaby władzy nad zawodowymi ligami sportowymi, byłaby również zaangażowana w młodzieżowe i społeczne stowarzyszenia sportowe. Każdy sportowiec skazany za bycie nawet zdalnie związanym ze zorganizowaną przestępczością może zostać wysłany do więzienia.

Rząd Australii powołał już zespół ekspertów, aby ten zbadał zalecenia i omówił je zarówno ze stanami, jak i z krajowymi organizacjami sportowymi. Bridget McKenzie, minister sportu w kraju, stoi za programem i już teraz dąży do tego, aby jak najszybciej powstał think tank. Powiedziała tak: „Uczciwość w sporcie ma dla nas, Australijczyków, wielkie znaczenie. Jest to problem międzynarodowy i ma wpływ na sport na całym świecie”.

James Wood, inspektor Komisji Integralności Policyjnej i członek Rady Królowej, poprowadził badanie, które dostarczyło zaleceń. Uważa, że brak dobrze wyposażonej organizacji, która może zareagować na ewentualną korupcję w sporcie, jest ogromną porażką, a także wzywa do szybkiego przyjęcia wniosków. Powiedział, że „krytyczne jest mieć oczy” na temat tego, co dzieje się w świecie sportu, zwłaszcza za granicą, twierdząc: „To, co dzieje się za granicą, nadchodzi tutaj. Ważne jest, aby utrzymać reputację uczciwości sportowej i mieć odpowiednie zabezpieczenia „.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *