Firmy Novomatic i Ainsworth

Ainsworth Game Technology (AGT) dwukrotnie zwiększyła swoje dochody w górę w tym miesiącu, po kilku transakcjach poprawiających swoją sytuację finansową. Wiadomość nieco się jednak spóźniła dla kontrolującego akcjonariusza spółki, który już zdecydował się wycofać z udziału w operacjach. W zgłoszeniu z Australian Securities Exchange, Ainsworth ogłosił, że Novomatic obniżyła swój pakiet w maju, spadając z 53,58% do 52,38% kontroli w firmie.

Grupa Novomatic jest jedną z największych firm technologicznych w branży gier na świecie, której obroty wynoszą około 2,5 miliarda euro w 2017 roku. Założona w 1980 roku Grupa ma lokalizacje w ponad 50 krajach i eksportuje sprzęt do gier high-tech do ponad 75 krajów.

Podstawą światowego sukcesu Novomatic jest podwójna strategia: jako producent sprzętu do gier high-tech i operator kasyn elektronicznych, zwykłych kasyn i zakładów sportowych, a także partner technologiczno-serwisowy w segmencie loterii Novomatic jest kompleksowym dostawcą rozwiązań obejmującym całe spektrum gier.

Misją technologii gier Ainsworth jest zapewnienie wysokiej jakości innowacyjnych rozwiązań do gier na całym świecie i zapewnienie zrównoważonej rentowności i wzrostu wszystkim zainteresowanym stronom. AGT jest australijską spółką notowaną na giełdzie z siedzibą w Newington, Sydney, Australia.

W 1995 r. Len Ainsworth założył Ainsworth z zamiarem zostania wiodącym producentem i dostawcą rozwiązań do gier. Dziś, dzięki globalnej wizji i wyjątkowemu przywództwu, Ainsworth jest w stanie zapewnić światowemu rynkowi gier wyjątkową gamę technologii gier i oprogramowania do łączenia gier.

Co się zmieni

Novomatic stał się głównym akcjonariuszem po wydaniu około 350 milionów USD na zakup znaczącego pakietu akcji w styczniu 2018. Ten zakup rozpoczął się około dwóch lat wcześniej.

Dzięki przejęciu Novomatic uzyskał dostęp do nowych rynków w USA i Azji, a Novomatic Chief Technology Officer, Thomas Graf, powiedział w tym czasie, że Ainsworth ma „doskonałą technologię gier, jasne doświadczenie branżowe i imponujący międzynarodowy zasięg, szczególnie na rynku w USA. „

Ainsworth poinformował, że mniej niż dwa tygodnie temu spodziewał się, że przychody firmy w drugiej połowie 2018 roku osiągną 26,5 miliona USD. Był to wzrost o 11,8 miliona USD w stosunku do poprzednich oczekiwań i nastąpił po tym, jak firma podpisała ważną umowę z Churchill Downs. Korekta ta nastąpiła po poprzednim roku obrotowym, zanim zyski podatkowe zostały skorygowane do 28,97 mln USD, co stanowi wzrost o 2,48 mln USD w stosunku do wcześniej zgłoszonych 26,49 mln USD.

Ainsworth nie podał przyczyny obniżenia stawki Novomatic. Jednakże, prezes firmy Novomatic, Harald Neumann, powiedział na początku lipca, że przychody firmy w pierwszej połowie 2017 roku wzrosły do ponad 1,4 miliarda dolarów. Firma zwiększyła swój zasięg kasyn, zakładów bingo i punktów bukmacherskich na całym świecie z 1 800 do 2 100, a obecnie obsługuje około 70 700 urządzeń do gier. Jest to znaczny wzrost w stosunku do 9 000 zgłoszonych w 2017 roku.

Możliwe, że podjęto decyzję o zwolnieniu gotówki na inne operacje. Firma rozważa przeniesienie, poprzez swoją spółkę zależną Novomatic Sports Betting Solutions, na nowo zalegalizowany rynek zakładów sportowych w USA, a także skupi się na oferowaniu większej liczby serwerów i gier obsługiwanych przez serwery w całej Europie.

Niedawno Novomatic ogłosił, że nawiązał współpracę z kilkoma podmiotami, aby uruchomić Corporate Coding Academy, ośrodek szkoleniowy dla twórców gier firmowych. Oczekuje się, że będzie on w pełni operacyjny do listopada i zapewni sześciomiesięczny intensywny program specjalnie dostosowany do potrzeb branży gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *