Kobiety w pokerze

World Poker Tour będzie gospodarzem inauguracyjnego Pokerowego Szczytu Kobiet podczas WPT500 w Los Angeles. Jako główny cel organizatorzy zakładają zwiększenie uczestnictwa kobiet w grze. Kobiety pokerzyści stanowiły mniej niż 4% pola w World Series of Poker (WSOP), mimo że 7 874 osoby były drugą co do wielkości licznością w historii tego wydarzenia.

Jeśli chodzi o rozwój pokera, nie trzeba być tak inteligentnym, jak Igor Kurganov i Liv Boeree, aby wiedzieć, że istnieje niewykorzystana kopalnia złotych graczy. Jednak po wielu latach prób, nikt nie wymyślił odpowiednich narzędzi, aby wydobyć złoto z domu i na stół do pokera. Jeśli ktoś może, to World Poker Tour (WPT) potrafi to zrobić.

Kiedy na listę radiową czy do innych mediów trafiła lista kandydatek do konkursu Sala Sławy Pokeru Żeńskiego (Women’s Poker Hall of Fame), trzy z nich pracowały w WPT.

  • Mandy Glogow
  • Hermance Blum
  • Angelica Hael

Akurat Angelica Hael wzięła na siebie misję zwiększenia liczby kobiet grających w pokera do bardziej szanowanej liczby. Jej pierwsza próba to dzieje się na inauguracyjnym Pokerowym Szczycie Kobiet WPT, który odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia, o godzinie 14.00 w pokoju dynastii w hotelu i kasynie Bicycle w ramach wydarzenia WPT500 w Los Angeles.

To doskonały wybór miejsca, z WPT HQ tuż przy drodze do Irvine. Hael powiedziała PokerNews w ekskluzywnym wywiadzie, że „jednym z głównych obowiązków WPT jest rozwijanie gry w pokera”.

Kontynuując, Hael zwróciła uwagę, że połowa populacji ludzkiej na świecie to kobiety, ale one nie biorą wielkiego udziału w pokerze, o to jest rozczarowaniem.

„Musimy przestać mówić o problemie i zdecydować się na coś”, – powiedział Hael dla PokerNews – „Chcemy przyciągnąć więcej kobiet i sprawić, by gra trwała jeszcze lata”.

Mężczyźni również mogą uczestniczyć

Jak zauważa Angelica Hael w rozmowie z PokerNews, mężczyźni dominują w grze, więc ich punkt widzenia jest bardzo ważny.

Hael nie jest jedyną pracowniczką WPT, który walczy o pozycję kobiet grających w pokera. W ostatnim poście na blogu Matt Savage przypomniał ludziom, że poker room NIE jest szatnią, i przyznał, że powinien był zrobić więcej w przeszłości, aby popchnąć turniej dla kobiet, a decyzja ta zmieni się, idąc naprzód.

Savage przyznał, że zwiększenie liczby kobiet grających w pokera jest jednym z trzech kluczowych czynników sukcesu jego roli w WPT i planuje sprowadzić WPT Ladies Night z powrotem do rangi telewizyjnej, przy wsparciu szefa, Adama Plisky.

Jak często możemy spodziewać się tego typu wydarzeń?

„Chcemy zobaczyć, jak rozpoczyna się inauguracyjny turniej WPT Women’s Poker Summit, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania w przyszłości, ale rozumiemy, że nasze cele nie zostaną osiągnięte z dnia na dzień. Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych szczytów graczy, będziemy analizować krajobraz i planować przyszłe szczyty, ponieważ uważamy, że najlepiej pasuje do naszego celu. Wychodząc z tego inauguracyjnego szczytu, będziemy chcieli zrozumieć, czy format jest dobry, jakie zmiany należy wprowadzić i jak możemy poprawić, zanim ogłosimy dodatkowe szczyty. Włączenie większej liczby kobiet do ekosystemu pokera to bardzo ważny temat dla nas wszystkich w WPT, a także w społeczności. Chcemy nie tylko uczestniczyć w dialogu, chcemy go prowadzić i odnosić sukcesy w przyciąganiu większej liczby kobiet do pokera. Ciągła i znacząca komunikacja jest integralną częścią procesu, zaczynając od pierwszego WPT Women’s Poker Summit w sierpniu, ” – odpowiada Angelika Hael

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *